Предлошка:VUT

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

 Вануату

Икона за документација Документација за предлошка

Опис

{{VUT}}

Става знаменце и викиврска за Вануату. Оваа предлошка е пандан на {{flag|Вануату}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3 за земјата како кратенка за позгодно уредување.

Можете да користите и {{VAN}} (што пренасочува кон предлошкава) бидејќи „VAN“ е код на МОК, а е код на ФИФА за Вануату.

Поврзано