Предлошка:VIR

Од Википедија — слободната енциклопедија

 Американски Девствени Острови

Икона за документација Документација за предлошка

Опис

{{VIR}}

Става знаменце и викиврска за Американски Девствени Острови. Оваа предлошка е пандан на {{flag|Американски Девствени Острови}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3 кодот на ФИФА за земјата како кратенка за позгодно уредување.

Можете да користите и {{ISV}} (што пренасочува кон предлошкава) бидејќи „ISV“ е код на МОК за Американски Девствени Острови.

Поврзано