Предлошка:VGB

Од Википедија — слободната енциклопедија

 Британски Девствени Острови

Икона за документација Документација за предлошка

Опис

{{VGB}}

Става знаменце и викиврска за Британски Девствени Острови. Оваа предлошка е пандан на {{flag|Британски Девствени Острови}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3 кодот на ФИФА за земјата како кратенка за позгодно уредување.

Можете да користите и {{IVB}} (што пренасочува кон предлошкава) бидејќи „IVB“ е код на МОК за Британски Девствени Острови.

Поврзано