Предлошка:VCT

Од Википедија — слободната енциклопедија

 Свети Винцент и Гренадини

Икона за документација Документација за предлошка

Опис

{{VCT}}

Става знаменце и викиврска за Свети Винцент и Гренадини. Оваа предлошка е пандан на {{flag|Свети Винцент и Гренадините}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3 за земјата како кратенка за позгодно уредување.

Можете да користите и {{VIN}} (што пренасочува кон предлошкава) бидејќи „VIN“ е код на МОК, а е код на ФИФА за Свети Винцент и Гренадините.

Поврзано