Предлошка:UEFA associations

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Европски национални фудбалски асоцијации (UEFA)

Австрија | Азербејџан | Албанија | Англија | Андора | Белгија | Белорусија | Босна и Херцеговина | Бугарија | Велс | Германија | Грција | Данска | Ерменија | Естонија | Израел | Република Ирска | Исланд | Италија | Казахстан | Кипар | Латвија | Литванија | Лихтенштајн | Луксембург | Македонија | Малта | Молдавија | Норвешка | Полска | Португалија | Романија | Русија | Сан Марино | Северна Ирска | Словачка | Словенија | Србија | Турција | Украина | Унгарија | Фарски Острови | Финска | Франција | Грузија | Холандија | Хрватска | Црна Гора | Чешка | Швајцарија | Шведска | Шкотска | Шпанија

Користење на {{fb start}} и {{fb end}}[уреди извор]

Оваа навигациска кутија, поврзана со фудбал ги користи шаблоните {{fb start}} и {{fb end}}. Овој шаблон сместете го помеѓу {{fb start}} и {{fb end}} во статијата, на пример:

{{fb start}}
{{UEFA associations}}
{{fb end}}

Ако постојат и други навигациски кутии во статијата кои се користат со овие шаблони, тогаш истите ставетеги помеѓу {{fb start}} и {{fb end}}, на пример:

{{fb start}}
{{UEFA associations}}
{{Another football template}}
{{fb end}}

За повеќе информации и дискусија во врска со стандардизираните инфокутии за фудбал, погледнете Википедија:ВикиПроект Фудбал/Шаблони.