Предлошка:Starbox relpos

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Пред да направите какви било измени во оваа предлошка, најпрвин продискутирате ги вашите намери на разговорната страница на ВикиПроект Астрономски објекти. Благодариме.
Местоположба (во однос на {{{primary}}})
Дел{{{component}}}
Епоха на набљудување{{{epoch}}}
Аголно растојание{{{angdistsec}}}
Аголно растојание{{{angdistmas}}} mas
Положбен агол{{{posang}}}°
Забележано одвојување
(проектирано)
{{{projsep}}} AU {{{projsepref}}}