Предлошка:Starbox orbit

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Пред да направите какви било измени во оваа предлошка, најпрвин продискутирате ги вашите намери на разговорната страница на ВикиПроект Астрономски објекти. Благодариме.
Орбита
Главна{{{primary}}}
Придружник{{{name}}}
Период (P){{{period_unitless}}}
Голема полуоска (a){{{axis}}}"
Занесеност (e){{{eccentricity}}}
Наклон (i){{{inclination}}}°
Должина (Ω){{{node}}}°
Перицентарска епоха (T){{{periastron}}}
Аргумент на перицентарот (ω)
(споредна)
{{{periarg}}}°
Аргумент на перицентарот (ω)
(главна)
{{{periarg_primary}}}°
Полузамав (K1)
(главна)
{{{k1}}} км/с
Полузамав (K2)
(споредна)
{{{k2}}} км/с