Предлошка:Starbox observe 3s

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Пред да направите какви било измени во оваа предлошка, најпрвин продискутирате ги вашите намери на разговорната страница на ВикиПроект Астрономски објекти. Благодариме.
Податоци од набљудување
Епоха {{{epoch}}}      Рамноденица {{{equinox}}}
Соѕвездие {{{constell}}}
{{{component1}}}
Ректасцензија {{{ra1}}}
Деклинација {{{dec1}}}
Привидна величина (V) {{{appmag_v1}}}
{{{component2}}}
Ректасцензија {{{ra2}}}
Деклинација {{{dec2}}}
Привидна величина (V) {{{appmag_v2}}}
{{{component3}}}
Ректасцензија {{{ra3}}}
Деклинација {{{dec3}}}
Привидна величина (V) {{{appmag_v3}}}
Икона за документација Документација за предлошка[создај]