Предлошка:STP

Од Википедија — слободната енциклопедија

 Сао Томе и Принсипе

Икона за документација Документација за предлошка

Опис

{{STP}}

Става знаменце и викиврска за Сао Томе и Принсипе. Оваа предлошка е пандан на {{flag|Сао Томе и Принсипе}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3, кодот на МОК и кодот на ФИФА за земјата како кратенка за позгодно уредување.


Поврзано