Предлошка:SPM

Од Википедија — слободната енциклопедија

 Свети Петар и Микелон

Икона за документација Документација за предлошка

Опис

{{SPM}}

Става знаменце и викиврска за Свети Петар и Микелон. Оваа предлошка е пандан на {{flag|Свети Петар и Микелон}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3 за земјата како кратенка за позгодно уредување.


Поврзано