Предлошка:SGS

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

 Јужна Џорџија и Јужните Сендвички Острови

Икона за документација Документација за предлошка

Опис

{{SGS}}

Става знаменце и викиврска за Јужна Џорџија и Јужните Сендвички Острови. Оваа предлошка е пандан на {{flag|Јужна Џорџија и Јужните Сендвички Острови}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3 за земјата како кратенка за позгодно уредување.


Поврзано