Предлошка:Rdt intro

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ова е шаблон со шема на правецот на (Во параметарот {{{1}}} впишете кој железнички систем се работи. Ставете и викиврска до главната статија).