Предлошка:PRI

Од Википедија — слободната енциклопедија

 Порторико

Икона за документација Документација за предлошка

Опис

{{PRI}}

Става знаменце и викиврска за Порторико. Оваа предлошка е пандан на {{flag|Порторико}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3 за земјата како кратенка за позгодно уредување.

Можете да користите и {{PUR}} (што пренасочува кон предлошкава) бидејќи „PUR“ е код на МОК, а е код на ФИФА за Порторико.

Поврзано