Предлошка:PDF-врска

Од Википедија — слободната енциклопедија

„PDF-врска“ мора да се употребува со аргумент{{{1}}} PDF ({{{2}}})

Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

{{PDF-врска}} истакнува дека врската води до PDF-документ (кому обично му треба повеќе време за да се вчита).

Употреба[уреди извор]

Три можности:

{{PDF-врска|[http://www.example.org/Link.pdf Врска]}}
{{PDF-врска|[http://www.example.org/Link.pdf Врска]|32 КБ}} 
{{PDF-врска|[http://www.example.org/fileserver/239349 Врска]|1,4 МБ}}

даваат:

Врска PDF
Врска PDF (32 КБ)
Врска PDF (1,4 МБ)

Поврзано[уреди извор]