Прејди на содржината

Предлошка:OSM-однос

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба

[уреди извор]
{{OSM-однос|односен бр. на OpenStreetMap}}

Предлошкава прави врска во текст кон однос на OpenStreetMap.

Целосна синтакса
{{OSM-однос|односен бр. на OpenStreetMap|Текст за врската}}

Првата вредност од Википодатоците се применува ако првиот параметар е празен.

  • Нормална
{{OSM-однос|21032}}

Географски податоци за OSM-однос на OpenStreetMap

  • Ваш текст
{{OSM-однос|21032|Bundesautobahn 2}}

Географски податоци за Bundesautobahn 2 на OpenStreetMap

Користејќи |plain=yes
  • Нормална
{{OSM-однос|21032|plain=yes}}

Погл. на OpenStreetMap

  • Ваш текст
{{OSM-однос|21032|Сојузен автопат 2|plain=yes}}

Сојузен автопат 2

Користејќи |link=no
{{OSM-однос|21032|Сојузен автопат 2|link=no}}

Географски податоци за Сојузен автопат 2 на OpenStreetMap

Поврзано

[уреди извор]