Предлошка:Nastaliq

Од Википедија — слободната енциклопедија

{{{1}}}‎ предлошка што ги повикува фонтовите за писмото насталик, ако се инсталирани:

 • Nafees Nastaleeq [1]
 • Pak Nastaleeq [2]
 • PDMS_Jauhar [3]

 • نستعلیق
 • فارسی
 • پشتو‎
 • اردو

compare {{lang}}:

 • عربي
 • فارسی
 • پښتو‎
 • اردو

See also[уреди извор]