Прејди на содржината

Предлошка:NRU

Од Википедија — слободната енциклопедија

 Науру

Икона за документација Документација за предлошка

Опис

{{NRU}}

Става знаменце и викиврска за Науру. Оваа предлошка е пандан на {{flag|Науру}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3 и кодот на МОК за земјата како кратенка за позгодно уредување.


Поврзано