Предлошка:NPL

Од Википедија — слободната енциклопедија

   Непал

Икона за документација Документација за предлошка

Опис

{{NPL}}

Става знаменце и викиврска за Непал. Оваа предлошка е пандан на {{flag|Непал}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3 за земјата како кратенка за позгодно уредување.

Можете да користите и {{NEP}} (што пренасочува кон предлошкава) бидејќи „NEP“ е код на МОК, а е код на ФИФА за Непал.

Поврзано