Предлошка:NBA roster footer

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
[header]
[roster]
Главен Тренер
Асистент(и)

{{{asst_coach}}}

Менаџер

{{{team_man}}}

Атлетски Тренер(и)

{{{ath_train}}}

Кондиционен тренер(и)

{{{str_cond}}}


Легенда
  • (C) Капитен
  • (DP) Не драфтуван
  • (FA) Слободен агент
  • (IN) Неактивен
  • (S) Суспендиран
  • {{{otherlegend}}}
  • Injured Повреден

[{{{roster_url}}} Тим] • [{{{transaction_url}}} Трансфери]
Последнен транфер: {{{accessdate}}}

Икона за документација Документација за предлошка[создај]