Предлошка:MHL

Од Википедија — слободната енциклопедија

 Маршалски Острови

Икона за документација Документација за предлошка

Опис

{{MHL}}

Става знаменце и викиврска за Маршалови Острови. Оваа предлошка е пандан на {{flag|Маршалски Острови}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3 и кодот на МОК за земјата како кратенка за позгодно уредување.


Поврзано