Предлошка:MAF

Од Википедија — слободната енциклопедија

 Свети Мартин (Франција)

Икона за документација Документација за предлошка

Опис

{{MAF}}

Става знаменце и викиврска за Свети Мартин. Оваа предлошка е пандан на {{flag|Свети Мартин (Франција)}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3 за земјата како кратенка за позгодно уредување.

Можете да користите и {{SMT}} (што пренасочува кон предлошкава) бидејќи „SMT“ е код на ФИФА за Свети Мартин (Франција).

Поврзано