Предлошка:Location map Швајцарија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Швајцарија
name Швајцарија
border
coordinates
47.9
5.8 ←↕→ 10.7
45.75
map center 46°49′30″ N; 8°15′00″ E / 46.825° N; 8.25° E / 46.825; 8.25
image Switzerland location map.svg
Location map Швајцарија
image1 Switzerland relief location map.jpg
Location map Швајцарија
image2 Switzerland (no subdivisions) location map.svg
Location map Швајцарија