Предлошка:Location map Централноафриканска Република

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Централноафриканска Република
name Централноафриканска Република
border
coordinates
11.3
14.1 ←↕→ 27.7
2.0
map center 6°39′N 20°54′E / 6.65° СГШ; 20.9° ИГД / 6.65; 20.9
image Central African Republic location map.svg
Location map Централноафриканска Република
image1 Central African Republic relief location map.jpg
Location map Централноафриканска Република