Предлошка:Location map Хартфордшир

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Хартфордшир
name Хартфордшир
border
coordinates
52.09
-0.80 ←↕→ 0.35
51.59
map center 51°50′24″ СГШ; 0°13′30″ ЗГД / 51.84° СГШ; 0.225° ЗГД / 51.84; -0.225
image Hertfordshire UK location map.svg
Location map Хартфордшир
image1 Hertfordshire UK relief location map.jpg
Location map Хартфордшир