Предлошка:Location map Француска Полинезија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Француска Полинезија
name Француска Полинезија
border
coordinates
-7
-155 ←↕→ -134
-28
map center 17°30′ S; 144°30′ W / 17.5° S; 144.5° W / -17.5; -144.5
image Polynésie française collectivity location map.svg
Location map Француска Полинезија
image1 Polynésie française collectivity relief location map.jpg
Location map Француска Полинезија