Прејди на содржината

Предлошка:Location map Франција Долна Нормандија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Долна Нормандија
name Долна Нормандија
border
coordinates
49.775
-2.025 ←↕→ 1.075
48.125
map center 48°57′00″N 0°28′30″W / 48.95° СГШ; 0.475° ЗГД / 48.95; -0.475
image Basse-Normandie region location map.svg
Location map Франција Долна Нормандија
image1 Basse-Normandie region relief location map.jpg
Location map Франција Долна Нормандија