Предлошка:Location map Филипини

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Филипини
name Филипини
border
coordinates
21.2
114.0 ←↕→ 131.2
4.3
map center 12°45′ N; 122°36′ E / 12.75° N; 122.6° E / 12.75; 122.6
image Philippines location map (square).svg
Location map Филипини
image1 Philippines relief location map (square).svg
Location map Филипини