Предлошка:Location map Украина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Украина
name Украина
border
coordinates
52.7
21.5 ←↕→ 40.7
44.1
map center 48°24′ N; 31°06′ E / 48.4° N; 31.1° E / 48.4; 31.1
image Ukraine adm location map.svg
Location map Украина
image1 Ukraine relief location map.jpg
Location map Украина