Шаблон:Location map Уганда

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Уганда
name Уганда
border
coordinates
4.5
29.2 ←↕→ 35.3
-1.7
map center 1°24′ СГШ; 32°15′ ИГД / 1.4° СГШ; 32.25° ИГД / 1.4; 32.25
image Uganda location map.svg
Location map Уганда
image1 Uganda location map Topographic.png
Location map Уганда