Предлошка:Location map Тунис

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Тунис
name Тунис
border
coordinates
37.7
7.2 ←↕→ 11.9
30.0
map center 33°51′ N; 9°33′ E / 33.85° N; 9.55° E / 33.85; 9.55
image Tunisian Republic location map.svg
Location map Тунис
image1 Tunisian Republic location map Topographic.png
Location map Тунис