Прејди на содржината

Предлошка:Location map Тувалу

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Тувалу
name Тувалу
border
coordinates
-5.3
175.7 ←↕→ -179.8
-11.0
map center 8°09′S 177°57′E / 8.15° ЈГШ; 177.95° ИГД / -8.15; 177.95
x (100*(({{{3}}} + ({{{3}}} < 0)*360) - 175.7)/((-179.8 + 360) - 175.7))
y (100*({{{2}}} - (-5.3))/((-11.0) - (-5.3)))
image Tuvalu location map.svg
Location map Тувалу