Предлошка:Location map Таџикистан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Таџикистан
name Таџикистан
border
coordinates
41.3
67.1 ←↕→ 75.5
36.4
map center 38°51′ N; 71°18′ E / 38.85° N; 71.3° E / 38.85; 71.3
image Tajikistan adm location map.svg
Location map Таџикистан
image1 Tajikistan rel location map.svg
Location map Таџикистан