Прејди на содржината

Предлошка:Location map Тајван

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Тајван
name Тајван
border
coordinates
26.4
118.0 ←↕→ 122.3
21.7
map center 24°03′N 120°09′E / 24.05° СГШ; 120.15° ИГД / 24.05; 120.15
image Taiwan location map.svg
Location map Тајван
image1 Taiwan relief location map.jpg
Location map Тајван