Предлошка:Location map Сомалиленд

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Сомалиленд
name Сомалиленд
border
coordinates
11.880
42.502 ←↕→ 49.510
7.441
map center 9°39′38″ N; 46°00′22″ E / 9.6605° N; 46.006° E / 9.6605; 46.006
image Somaliland location map (1).svg
Location map Сомалиленд