Предлошка:Location map Северна Ирска

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Северна Ирска
name Северна Ирска
border
coordinates
55.4
-8.3 ←↕→ -5.3
53.9
map center 54°39′ N; 6°48′ W / 54.65° N; 6.8° W / 54.65; -6.8
image Northern Ireland location map.svg
Location map Северна Ирска
image1 Relief Map of Northern Ireland.png
Location map Северна Ирска