Предлошка:Location map Свети Винсент и Гренадините

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Свети Винсент и Гренадините
name Свети Винсент и Гренадините
border
coordinates
13.42
-61.7 ←↕→ -60.9
12.44
map center 12°56′ N; 61°18′ W / 12.93° N; 61.3° W / 12.93; -61.3
image Saint Vincent and the Grenadines location map.svg
Location map Свети Винсент и Гренадините
image1 Saint Vincent and the Grenadines relief location map.jpg
Location map Свети Винсент и Гренадините