Предлошка:Location map САД Ново Мексико

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Ново Мексико
name Ново Мексико
border
coordinates
37.2
-109.3 ←↕→ -102.8
31.1
map center 34°09′ N; 106°03′ W / 34.15° N; 106.05° W / 34.15; -106.05
image USA New Mexico location map.svg
Location map САД Ново Мексико