Предлошка:Location map САД Американска Самоа

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Американска Самоа
name Американска Самоа
border
coordinates
-10.8
-173.1 ←↕→ -167.9
-15.0
map center 12°54′ ЈГШ; 170°30′ ЗГД / 12.9° ЈГШ; 170.5° ЗГД / -12.9; -170.5
image American Samoa location map.svg
Location map САД Американска Самоа

Поврзано[уреди извор]