Предлошка:Location map Португалија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Португалија
name Португалија
border
coordinates
42.30
-9.80 ←↕→ -6.00
36.70
map center 39°30′ N; 7°54′ W / 39.5° N; 7.9° W / 39.5; -7.9
image Portugal location map.svg
Location map Португалија
image1 Portugal location map Topographic.png
Location map Португалија