Предлошка:Location map Персиски Залив

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Персиски Залив
name Персиски Залив
border
coordinates
31
47 ←↕→ 58
23
map center 27°00′ N; 52°30′ E / 27° N; 52.5° E / 27; 52.5
image Persian_Gulf_relief_location_map.png
Location map Персиски Залив