Предлошка:Location map Парагвај

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Парагвај
name Парагвај
border
coordinates
-19.0
-62.9 ←↕→ -54.0
-27.9
map center 23°27′ S; 58°27′ W / 23.45° S; 58.45° W / -23.45; -58.45
image Paraguay location map.svg
Location map Парагвај
image1 Paraguay rel location map.svg
Location map Парагвај