Предлошка:Location map Папуа Нова Гвинеја

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Папуа Нова Гвинеја
name Папуа Нова Гвинеја
border
coordinates
-0.6
140.4 ←↕→ 159.7
-12.2
map center 6°24′ S; 150°03′ E / 6.4° S; 150.05° E / -6.4; 150.05
image Papua New Guinea location map.svg
Location map Папуа Нова Гвинеја
image1 Papua New Guinea location map Topographic.png
Location map Папуа Нова Гвинеја