Предлошка:Location map Нов Зеланд Северен Остров

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Северен Остров
name Северен Остров
border
coordinates
-34.2
172.4 ←↕→ 178.9
-41.8
map center 38°00′ S; 175°39′ E / 38° ЈГШ; 175.65° ИГД / -38; 175.65
image NZ-NI plain map.png
Location map Нов Зеланд Северен Остров
mark Disc Plain red.svg
marksize 7