Предлошка:Location map Нов Зеланд Јужен Остров

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Јужен Остров
name Јужен Остров
border
coordinates
-40.4
166 ←↕→ 174.63
-47.5
map center 43°57′00″ S; 170°18′54″ E / 43.95° S; 170.315° E / -43.95; 170.315
image NZ-SI plain map.png
Location map Нов Зеланд Јужен Остров
mark Disc Plain red.svg
marksize 7

.