Предлошка:Location map Монголија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Монголија
name Монголија
border
coordinates
53
87 ←↕→ 121
41
map center 47° N; 104° E / 47° N; 104° E / 47; 104
image Mongolia location map 2.svg
Location map Монголија
image1 Relief map of Mongolia.png
Location map Монголија