Шаблон:Location map Месопотамија2

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Месопотамија
name Месопотамија
border
coordinates
37.7
38.4 ←↕→ 55.0
28.4
map center 33°03′ СГШ; 46°42′ ИГД / 33.05° СГШ; 46.7° ИГД / 33.05; 46.7
image Mesopotamia location map2.svg
Location map Месопотамија2