Предлошка:Location map Малта

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Малта
name Малта
border
coordinates
36.1
14.1666667 ←↕→ 14.6
35.7833333
map center 35°56′30″ N; 14°23′00″ E / 35.94166665° N; 14.38333335° E / 35.94166665; 14.38333335
image Malta location map.svg
Location map Малта