Предлошка:Location map Македонија Тетово

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Тетово
name Тетово
border
coordinates
42.0222
20.9421 ←↕→ 20.9956
41.9880
map center 42°00′18″ СГШ; 20°58′08″ ИГД / 42.0051° СГШ; 20.96885° ИГД / 42.0051; 20.96885
image Tetovo OSM.svg
Location map Македонија Тетово