Прејди на содржината

Предлошка:Location map Македонија Струмица

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Струмица
name Струмица
border
coordinates
41.4554
22.6145 ←↕→ 22.6729
41.4149
map center 41°26′07″N 22°38′37″E / 41.43515° СГШ; 22.6437° ИГД / 41.43515; 22.6437
image Map of Strumica.png
Location map Македонија Струмица