Предлошка:Location map Македонија Куманово

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Куманово
name Куманово
border
coordinates
41.8751
21.9267 ←↕→ 21.9515
41.8558
map center 41°51′56″ СГШ; 21°56′21″ ИГД / 41.86545° СГШ; 21.9391° ИГД / 41.86545; 21.9391
image Map of Kumanovo.png
Location map Македонија Куманово